Zabiegi stosowane przy leczeniu zatok

Zatoki czołowe - ból zatokZapalenie zatok to przypadłość, która odtyka osoby w różnych wieku. Nie ma tutaj znaczenia ani płeć, ani wykonywany zawód. Trzeba jednak pamiętać, że na zapalenie zatok częściej zapadają ci, którzy nie noszą czapki oraz osoby zapominające o regularnych wizytach u stomatologa.

Współczesna medycyna oferuje bardzo wiele metod leczenia zatok. Dzisiaj lekarze mają do zaoferowania pacjentom nie tylko klasyczną antybiotykoterapię. Dostępne są rozmaite zabiegi, które zapewniają naprawdę doskonałe efekty.

Endoskopowa operacja zatok

Na chwilę obecną jest to najbardziej nowoczesny zabieg, który jednocześnie zapewnia najlepsze efekty. Endoskop praz miniaturowe, a zarazem niezwykle precyzyjne instrumenty pozwalają na wycięcie wszystkich – nawet naprawdę niewielkich – zmian chorobowych, które zlokalizowane są w zatokach. W trakcie zabiegu poszerza się również naturalne ujścia zatok.

Korekcja przegrody nosa

Nawet niewielkie skrzywienie przegrody nosowej może sprawiać, że często rozwijać będzie się zapalenie zatok przynosowych. Krzywa przegroda może skutecznie utrudniać oddychanie przez nos. Często prowadzi również do zablokowania ujścia zatok przynosowych. W efekcie tworzy się stan zapalny, którego pozbyć się jest naprawdę trudno.

Polipektomia

To zabieg, w trakcie którego usuwane są polipy znajdujące się w nosie oraz jamach zatokowych. Te narośla błony śluzowej o charakterze patologicznym mogą przybierać tak duże rozmiary, że całkowicie zablokowane zostaje ujście zatok przynosowych. W efekcie tracą one swoją drożność i nie mogą funkcjonować w sposób prawidłowy.

Wymienione zabiegi to w przypadku zapalenia zatok przynosowych ostateczność. Wykonuje się je wówczas, kiedy inne metody nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Wszystkie zaprezentowane zabiegi są bezpieczne i nie wiążą się dla pacjenta w zasadzie z żadnym ryzykiem. Po ich wykonaniu zatoki powracają do normalnego funkcjonowania, a pacjent odczuwa wyraźną ulgę. Zabiegów tych nie trzeba się obawiać. Są często jedynym sposobem, aby infekcje zatok przynosowych przestały się pojawiać.

Tags: ,

Posted in Zatoki